گل باغ سپاسگزار – سنبل الطیب قرمز

سنبل الطیب قرمز معروف به ریش مشتری ، یک گل چند ساله جذاب است که اولین بار در اروپا و مدیترانه یافت شد ، اما محبوبیت آن چنان شکوفا شده است که اکنون در بسیاری از نقاط جهان یافت می شود. در ایالات متحده ، این گل در بسیاری از مناطق از جمله کالیفرنیا ، ایلینوی ، آیووا ، آرکانزاس ، تگزاس و آریزونا به طرز فوق العاده ای رشد می کند. بر خلاف بسیاری از انواع گل ها ، ریش مشتری تا زمانی که آن را در خاک و آب و هوای مطلوب بکارید ، از ماندگاری کمی برخوردار است.

سنبل الطیب قرمز می تواند به عنوان یک درختچه یا گیاه بزرگ شود ، دلیل اصلی آن شرایط آب و هوایی یا خاکی است که در آن یافت می شود اما قاعده آن به طور معمول چوبی است و دارای برگهای روشن حدود 2.4 اینچ است. این گیاه به دلیل قیمت گل میخک هندی  رشد سریع گلها شناخته شده است و حتی اگر گلهای مستقل به طور معمول اندازه كوچكی داشته باشند ، آنها با هم تركیب می شوند و گل آذین هایی را به راحتی لكه دار می كنند ، و باعث آسان تر شدن جذب زنبورها ، پروانه ها و سایر انواع حشرات می شود كه باعث می شود گرده افشانی آنها صورت گیرد. در حالی که گل های این گیاه تا حد زیادی قرمز رنگ است ، اما در بعضی از انواع آن ها اسطوخودوس یا حتی گل های سفید وجود دارد.

ریش مشتری در بسیاری از مکانهای عجیب و غریب مانند زمین های بایر شهری یا حتی کنار جاده ها و همچنین دیوارهای قدیمی به دلیل قلیایی بودن خاک در چنین مناطقی به خوبی رشد می کند. پایه های گوشتی آنها اطمینان حاصل می کند که آنها قادر به نفوذ در خاک در چنین مکان هایی به اندازه کافی برای به دست آوردن مواد مغذی کافی برای رشد آنها و همچنین زنده ماندن در شرایط سخت آب و هوایی مانند دوره های طولانی خشکسالی هستند. ریشه های آنها نیز می تواند به راحتی با دست یا چنگال دستی ریشه کن شود ، که هنگام جلوگیری از از بین بردن برخی گیاهان در باغ شما برای جلوگیری از ازدحام بیش از حد ، بسیار مفید است.

سنبل الطیب قرمز در انواع مختلف خاک به خوبی رشد می کند ، به شرطی که به مقدار کافی از نور مستقیم خورشید برای زهکشی موثر دسترسی پیدا کند اما در نهایت ، خاکهای آهکی برای این نوع گیاه بهترین هستند. متأسفانه ، این گیاهان در رشد در خاک های اسیدی مشکل دارند ، بنابراین در صورت امکان باید کاملاً از آنها اجتناب کنید یا سنگ آهک آسیاب شده را در محلی که می خواهید گل های خود را بکارید مخلوط کنید.